пʼятниця, 28 лютого 2025 р.

Масниця- 2025

Масляна в дитсадку завершилася яскраво й незабутньо! Малята уважно слухали захопливі розповіді вихователів про традиції свята, переглядали веселі мультфільми, ліпили смачні вареники, змагалися у веселих конкурсах, танцювали під запальні народні мелодії та розважалися в традиційних іграх. Зиму проводжали гучними оплесками, радісно закликаючи весну!"

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

Чим зайняти дітей, коли дорослі самі дуже втомлені і не мають ресурсу

Дорослі можуть відчувати брак сил, це нормально. Нам складно грати з дітьми, коли ми втомлені, коли ми відчуваємо небезпеку. І нам просто потрібні дієві «рецепти»

четвер, 20 лютого 2025 р.

Колорит та творчість

🎨Здатність усвідомлювати свої емоції, висловлювати почуття та бути чутливим до почуттів інших є ключовою для розвитку здорових міжособистісних стосунків. Розвиток позитивної самооцінки в дошкільному віці визначається прийняттям себе та розумінням власної цінності. Сьогодні детальніше поговоримо про колорит та творчість. Рекомендації для щоденної підтримки ментального здоров’я «Гратися і не боятися» для вихователів закладів дошкільної освіти розроблено в межах проєкту ЮНІСЕФ, який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України.

середа, 19 лютого 2025 р.

Взаємодія між однолітками

Для того, щоби взаємодія між однолітками відбувалась злагоджено та комфортно, потрібно використовувати певні алгоритми та правила у житті садка. Наприклад, приділяти увагу емоціям та почуттям дітей, а також звертати увагу дітей на приклади позитивної соціальної взаємодії один між одним: хвалити дошкільнят, які допомагають іншим чи є взаємно ввічливими, працюють разом над створенням конструкцій з кубиків чи діляться олівцями.

вівторок, 18 лютого 2025 р.

Як організувати час та обов'язки дитини

⏰«Ми поспішаємо», «Ми запізнюємось», «Ходімо швидше» – фрази, які повторюють батьки, мабуть, щодня своїм дітям. Організація часу дитини та намагання батьків встигнути все вчасно вимагає безліч зусиль та контролю, які часто закінчуються розчаруваннями, оскільки розуміння дитини у «5 хвилин» може перетворитися у пів години. Розглянемо поради, які допоможуть організувати розпорядок дня дитини.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

Візуальне оформлення простору в дитячому садку

Чи мають стіни «говорити»? Навіщо дітям підписувати зображення, якщо вони ще не читають? У який спосіб оформити простір, щоби діти почували себе як вдома? Знайти відповіді на ці питання, а також дізнатися більше про філософію візуального оформлення простору допоможе методика ECERS-3.

вівторок, 11 лютого 2025 р.

Рух та спокій

🪷Дошкільний вік є часом для формування позитивних звичок — таких як регулярна фізична активність, здоровий сон, правильне харчування. Ці звички впливають на ментальне здоров’я. Сьогодні детальніше поговоримо про рух і спокій. Рекомендації для щоденної підтримки ментального здоров’я «Гратися і не боятися» для вихователів закладів дошкільної освіти розроблено в межах проєкту ЮНІСЕФ, який реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за інформаційної підтримки Міністерства освіти і науки України. 🔗Дивитись рекомендації повністю: https://bit.ly/4fyDdpO